O położnych w mediach

 

26.03.2018 KRAKOW,
SZPITAL ZEROMSKIEGO,
NZ GRZEGORZ CHAJDAS, LEKARZ POLOZNY,
FOT. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS

„Przez kilka lat pracowałem na zasadzie pracy interwencyjnej. Musiałem się zarejestrować w urzędzie dla bezrobotnych, który kierował mnie do pracy do szpitala. Trwało to trzy lata. Kiedy chciałem znaleźć pracę na etat, położna oddziałowa w szpitalu, w którym kończyłem staż, powiedziała, że dopóki ona jest oddziałową, żaden mężczyzna jako położny nie ma tam wstępu – wspomina pan Grzegorz” – to jest fragment tekstu o Grzegorzu Chajdasiu, pierwszym położnym w Polsce, który pracuje w „Żeromskim”. Jest związany zawodowo także z drugim miejskim szpitalem w Krakowie- im. Gabriela Narutowicza.

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiło się mnóstwo publikacji o Grzegorzu Chajdasiu, ale temat wciąż interesujący, stąd kolejny artykuł o naszym położnym.

Kiedyś położny mężczyzna to była rzadkość, czasy się zmieniają i teraz na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym w „Żeromskim” pracuje jeszcze jeden pan położny!

Zachęcamy do lektury.

https://plus.dziennikpolski24.pl/grzegorz-chajdas-polozny-w-swiecie-kobiet-na-oddziale-jestem-jedynym-facetem/ar/c14-18420203