Chirurgia ptozy (opadające powieki) w „Żeromskim”

Jako pierwsi, ale na razie i jedyni w Małopolsce nasi lekarze z Oddziału Okulistycznego wykonują w ramach NFZ zabiegi chirurgicznej korekty ptozy w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od potrzeb i zaawansowania problemu różnymi metodami, u pacjentów w różnych grupach wiekowych. Operują zarówno dorosłych, jak i dzieci.
Ptoza to opadnięcie powieki górnej ze względu na dysfunkcję mięśnia dźwigacza, które poprzez zwężenie szpary powiekowej, pogarsza widzenie. Problem ten może występować zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Zabieg operacyjny wskazany jest w opadaniu powiek przesłaniającym częściowo lub całkowicie źrenicę oraz zaburzającym funkcje widzenia. Wybór metody operacyjnej zależy przede wszystkim od tego, czy u pacjenta zachowana jest czynność mięśnia dźwigacza powieki i czy wcześniej był już operowany.

Kwalifikacje do zabiegów chirurgicznej korekty ptozy odbywają się w czwartki, w ramach przyszpitalnej Poradni Okulistycznej.
 Zabiegi przeprowadzane są w ramach jednodniowej hospitalizacji w Oddziale.

Jak zapisać się na konsultację i zabieg?
1. Weź od swojego Lekarza rodzinnego lub Lekarza okulisty skierowanie do poradni okulistycznej.
2. Zadzwoń do Naszej Rejestracji, pod numer telefonu 12 622 94 04 i umów termin kwalifikacji.
3. Podczas wizyty w naszej Poradni zbada cię Lekarz i Ortoptysta, którzy dokonają kwalifikacji i zaproponują termin zabiegowy.

Zapraszamy Pacjentów na badania kwalifikacyjne i zabiegi, a Lekarzy zachęcamy do kierowania swoich pacjentów z problemem opadania powiek do naszego Szpitala.

Do zobaczenia w „Żeromskim”!

Poniżej jest link z tekstem o zabiegu, który wykonaliśmy w 2021 roku. Mama pacjenta szukała pomocy dla syna w całej Polsce i tylko w „Żeromskim” udało się uzyskać opiekę lekarską w ramach NFZ.

Niecodzienny zabieg okulistyczny w „Żeromskim”