Kiosk profilaktyczny NFZ

Warto wiedzieć o tym, że w Krakowie jest takie miejsce jak kiosk profilaktyczny. Szczegółowe informacje poniżej.

Linkujemy również Kronikę Krakowską, w której występuje również i „Żeromski”: ocenia pomysł kiosków profilaktycznych – lek. Andrzej Wiśniewski, Ordynator II Oddziału Chorób Wewnętrznych.

https://krakow.tvp.pl/77171568/24042024-1830

Z kiosku profilaktycznego można korzystać w Krakowie przy ul. Wadowickiej 8W. W samoobsługowym punkcie każdy dorosły Małopolanin może wykonać pomiary medyczne, określające ryzyko chorób cywilizacyjnych oraz porozmawiać z doradcą o programach profilaktycznych i zdrowych nawykach. Działa on w godzinach pracy sali obsługi klientów, od godz. 8 do 16, a w poniedziałki – do godz. 18. Nie trzeba się specjalnie umawiać, ale jeśli chcemy mieć pewność, że nie będziemy musieli czekać aż inny klient skończy pomiary – możemy zarezerwować wizytę: wystarczy skorzystać z aplikacji rejestracja.nfz-krakow.pl i wybrać dogodny dzień i godzinę.

– Kładziemy duży nacisk na edukację zdrowotną i promocję profilaktyki. To jeden z naszych priorytetów. Zależy nam, żeby wizyta w naszej sali obsługi klientów była dla mieszkańców regionu nie tylko szansą, by szybko i sprawnie załatwić formalności związane z ubezpieczeniem czy pobytem w sanatorium, ale również okazją do zadbania o swoje zdrowie. Pomiary w kiosku profilaktycznym  pozwalają sprawdzić, w jakiej formie jest nasz organizm i mogą zainspirować do większej troski o swoje zdrowie  – zachęca Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.