Ladowanie zdjec

Położna na medal

2017-10-23 11:50

Monika Wójcik, położna ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, została zwyciężczynią ogólnopolskiego plebiscytu „Położna na medal”. Pokonała kilkaset rywalek z całego kraju. Monika Wójcik jest pierwszą położną z Krakowa, która otrzyma w marcu podczas uroczystej gali główną nagrodę.

Położnictwo ma w genach. A z nimi nie sposób wygrać. I mimo że Monika Wójcik planowała uczyć w szkole dzieci biologii, to poszła w ślady swojej prababci – akuszerki, która pomagała rodzić w domu góralkom w Limanowej. Położną w rodzinie jest też ciocia - Emilia Bulanda, emerytowana oddziałowa ze szpitala w Limanowej. Monika Wójcik nie żałuje ani minuty o zawodzie, nawet po ciężkich dyżurach i stresujących porodach swoich pacjentek.

– To moja praca, ale i pasja, lepszego zawodu nie mogłam sobie wybrać. Stres? Oczywiście towarzyszy na każdym kroku, ale wzruszających momentów i tak jest więcej – mówi.

Należy do tych położnych, o których pacjentki nigdy nie zapominają. Skromna, pracowita, inteligentna i pełna empatii, której teraz w szpitalach brakuje.  Wspaniale zajmuje się noworodkami, ale i o rodzicach nie zapomina, wspiera ich na każdym kroku. Świeżo upieczone mamy zawsze mogą liczyć na ciepłe słowo, profesjonalną radę.

Monika Wójcik, położna z Oddziału Noworodków w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Od 2009 roku zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje w „Żeromskim” w Krakowie.

Ta dziewczyna nie potrafi usiedzieć na miejscu, uczestniczy nieustająco w kursach dokształcających, szkoleniach i warsztatach. Chce edukować mamy profesjonalnie i nowocześnie , zwłaszcza w temacie laktacji. Aktualnie jest w trakcie specjalizacji neonatologicznej.

Prywatnie - zapalona miłośniczka gór, członek Tatrzańskiego Klubu Górskiego Vertical w Zakopanem.

Prowadzona od 2014 roku kampania "Położna na medal" ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają dzisiaj w opiece okołoporodowej. Organizatorzy chcą pokazywać, że położna to nie tylko troskliwość i opiekuńczość, ale także coraz wyższe kompetencje medyczne i związana z nimi odpowiedzialność.

 

O Położnej napisali:

http://www.dziennikpolski24.pl/region/kronika-krakowska/a/krakow-polozna-na-medal-pracuje-w-szpitalu-im-zeromskiego,12823409/

http://www.fakt.pl/zdrowie/zyj-zdrowo/polozna-na-medal/vqsr7tq

https://krakow.tvp.pl/35514856/polozna-na-medal-pracuje-w-krakowskim-szpitalu

https://teleexpress.tvp.pl/35522013/polozna-na-medal

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/krakow-monika-wojcik-zostala-polozna-na-medal,4367891,art,t,id,tm.html

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/monika-wojcik-ze-szpitala-zeromskiego-zostala-polozna-na-medal/

http://kobietyimedycyna.pl/index.php/monika-wojcik-polozna-na-medal/

http://krakow.pl/aktualnosci/216557,202,komunikat,pacjentki_docenily_polozna_z__zeromskiego_.html

https://www.facebook.com/wwwKrakowPL/videos/1940801315947502/

https://in-krakow.pl/news-details/bohaterka-naszej-sluzby-zdrowia-a-mowili-ze-sie-nie-nadaje/5a572a2e7c4a8bba0cf263a2
  

CMS by Quick.Cms