Ladowanie zdjec
RSS

Witamy na stronie Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego

1970-01-01 01:00

Misją Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie jest zapewnienie każdemu pacjentowi kompleksowej opieki zdrowotnej na wysokim poziomie jakości przy zastosowaniu  skutecznych metod diagnostycznych i terapeutycznych oraz efektywnym wykorzystaniu zasobów Szpitala.

 

 • Dzień Dziecka 2016. Cały szpital czyta dzieciom

  W szpitalu też można się bawić, a w szczególności w Dniu Dziecka. Atrakcji dla małych pacjentów nie zabrakło. Specjalnie dla nich przyjechały krakowskie aktorki teatru Bagatela - Urszula Grabowska, Alina Kamińska, które czytały, śpiewały, a nawet  i tańczyły! Ponadto w tym dniu rozpoczęliśmy cykl „Cały szpital czyta dzieciom”. Na pierwszą linię ognia wysłaliśmy Dyrektora - Zbigniewa J. Króla, który od kilku dni ćwiczyl dykcję i emisje głosu, aby wypaść nie gorzej niż profesjonalne aktorki. Dr Marta Czubaj- Kowal, ordynator oddziału pediatrii, zaś „zmierzyła się” na oczach swoich pacjentów z Hansem Christianem Andersenem.

   

 • Konferencja "Praktycy Praktykom" - 8.06.2016 r.

  8 czerwca br. w Teatrze Ludowym lekarze z naszego Szpitala zorganizowali konferencję pt. "Diagnostyka i leczenie wybranych chorób w świetle najnowszych standardów medycznych".

  Konferencja rozpoczęła cykl konferencji: „Żeromski” zaprasza: Praktycy – Praktykom. Planujemy, aby spotkania odbywały się dwa razy w roku, okresie wiosennym ukierunkowane będą na szeroko rozumianą tematykę pediatryczną, zaś na jesień planujemy przygotować tematy związane z pacjentami dorosłymi.

  Na konferencję zaprosiliśmy lekarzy rodzinnych, pediatrów oraz internistów z przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz lekarzy pracujących w poradniach specjalistycznych, opiekujących się pacjentami, którzy korzystają z usług naszego Szpitala. Są to lekarze z krakowskich dzielnic Nowej Huty i wschodniej części Podgórza, powiatu wielickiego, Niepołomic oraz gmin przylegających do wschodniej części Krakowa.

  Z naszych obliczeń wynika, że w konferencji wzięło udział 100 lekarzy.

  Nasi partnerzy i współorganizatorzy:

  Polpharma

  Thea

  Gemed

 • O tym czym jest czerniak

  Dr Monika Kapińska- Mrowiecka, lekarz kierujący Oddziałem Dermatologicznym, w wywiadzie dla "Gazety Krakowskiej" mówi o tym czym jest czerniak i jak bezpiecznie się opalać.

   

 • Wyniki konkursu "Mój najpiękniejszy sen"

  W Dniu Dziecka ogłosiliśmy wyniki konkursu plastycznego "Mój najpiękniejszy sen". Niektórym zwycięzcom, którym udało się dotrzeć na zabawę z okazji Dnia Dziecka, wręczyliśmy nagrody. Pozostałych zapraszamy po odbiór.

  Dzięki pomocy sponsorów udało się dla dzieci zgromadzic piękne prezenty: zaproszenia do Parku Wodnego i Parku Linowego Xtreme w Wieliczce; wejściówki do kina "Agrafka" oraz do teatru Groteska. Wyróznieni otrzymali też płytki z piosenkami ze spektakli "Groteski".

  Podczas imprezy nie mogło zabraknąc słodyczy. Poczęstunek i to przepyszny, przygotowała dla nas piekarnia "Buczek".

 • Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Wizytacja w Szpitalu

  Marek Tombarkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, nie krył zadowolenia w trakcie wizytacji w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Będzie to jedna z placówek zabezpieczenia medycznego podczas Światowych Dni Młodzieży.

  Dyrekcja Szpitala szacuje, że liczba personelu w czasie trwania ŚDM będzie zwiększona o jedną trzecią. W ciągu kilku najbliższych dni gotowe będą grafiki dyżurów lekarzy i pielęgniarek, położnych i pozostałego pesonelu, pracuącego w czasie ŚDM.

 • Remont w Szpitalu

  W czerwcu br. rozpoczynamy remont Pawilonu A1, w którym mieszczą się Oddziały: Chorób Wewnętrznych I, Chorób Wewnętrznych III i Otolaryngologiczny. Realizujemy świadczenia w tym samym zakresie. Dołożymy wszelkich starań, by nie ograniczać liczby przyjmowanych pacjentów.

  Plan inwestycji zakłada rozpoczęcie prac 1 czerwca br i zakończenie- 30 listopada br.

 • Konkurs plastyczny "Mój najpiękniejszy sen"

  Organizujemy konkurs plastyczny "Mój najpiękniejszy sen". Skierowany jest do naszych małych Pacjentów w wieku od 3 do 14 lat. Prace mogą byc wykonane w dowolnej technice. Czekamy na nie do 30 maja br; 31 maja jury oceni prace, a 1 czerwca  - w Dniu Dziecka planujemy uroczyście wręczyć zwycięzcom nagrody.

  Prace wykonane podczas pobytu w Szpitalu można zostawiać w dyżurkach pielęgniarskich i p. 9 w holu głównym Szpitala. Można także je wysłać pocztą na adres: os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków, z dopiskiem "konkurs plastyczny".

  Zachęcamy do udziału! Czekają atrakcyjne nagrody!

   

 • Proteza w moim biodrze

  Czy każdy senior musi się liczyć z tym, że w pewnym momencie czeka go wymiana stawu biodrowego; dlaczego staw kolanowy i biodrowy są najbardziej narażone na choroby zwyrodnieniowe - na te i inne pytania w specjalnym dodatku Gazety Krakowskiej pt.  "Ortopedia i Rehabilitacja " odpowiada dr Paweł Skowronek

 • Ruch jest potrzebny każdemu z nas

  O tym, dlaczego tak ważne jest sadzenie kwiatów w ogródku, po co chodzić do kościoła, tylko tego, który znajduje się nieco dalek, i wreszcie dlaczego warto wypić dobra kawę w kawiarni,a nie w domu- lek.med. Andrzej Wiśniewski, lekarz chorób wewnętrznych, hipertensjolog, kierujący II Oddziałem Chorób Wewnętrznych.

 • Aktywizujemy Seniorów

  Wspólnie z instruktorami z Parku Wodnegow Krakowie postanowiliśmy aktywizować Pacjentów w podeszłym wieku. Z myślą o osobach starszych wystartowaliśmy z pilotażowym programem "Aktywny Senior". Dzięki nowej inicjatywie powstałej we współpracy z Parkiem Wodnym pacjenci "Żeromskiego" otrzymają zaproszenie za symboliczną złotówkę na wizytę w Wellness Club i skorzystanie z dowolnej formy zajęć oferowanych przez Klub w ramach programu "Aktywny Senior". To m.in. Aqua Senior, Pilates Senior, Joga Senior, Gimnastyka Senior, Taniec Senior.

   

 • Panie chcą rodzić w naszym Szpitalu

  Nasza porodówka w opinii wielu mam jest najlepszą w Małopolsce. Zajęliśmy piewrsze miejsce w plebiscycie małoposlkich szpitali zorganizowanym przez stowarzyszenie "Obywatel Mama". W rankingu oceniano jakość opieki okołoporodowej w 28 lecznicach w województwie.

 • Dr Kazimierz Makoś - "Samarytaninem Roku"

  Dr n. med. Kazimierz Makoś - ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych I w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie został jednym z laureatów ogólnopolskiego plebiscytu "Samarytanin Roku". Statuetki przyznano po raz dwunasty osobom, które bezinteresownie pomagają ubogim, chorym i niepełnosprawnym. Pomysłodawcą plebiscytu jest o. Stanisław Wysocki, założyciel wolontariatu św. Eliasza w Krakowie. Gala odbyła się w auli JP2 w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 • Fakty o zdrowiu, które warto znać

  Razemdlazdrowia.pl - to poradnik elektroniczny, który zawiera najbardziej aktualne informacje pomagające pacjentom poruszać się w systemie opieki zdrowotnej. Skorzystaj z porad, jeśli chcesz się dowiedzieć jak szybko i skutecznie znaleźć pomoc medyczną, nawet w nocy czy święta, jakie są zasady zapisywania się na listy oczekujących, jakie są prawa pacjenta. Autorzy przestrzegają również przed powszechnymi pułapkami ochrony zdrowia.

 • Zagraniczne praktyki w "Żeromskim"

  12 studentów z całego świata, m.in. Wielkiej Brytanii, USA, Australii i Tajlandii w czerwcu br. przyjadą do Szpitala na praktyki w ramach międzynarodowego projektu Gap Medics. Przez dwa miesiące będą się przyglądać codziennej pracy lekarzy i pielęgniarek na poszczególnych oddziałach. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego jest pierwszym w południowej Polsce, który realizuje pilotażowy program.

 • Mamy nowy artroskop

  Szpital wzbogacił się o  nowoczesny artroskop. Sprzęt przekazała Szpitalowi Fundacja Leczenia Urazów i Schorzeń Narządów Ruchu. 

  Koszt urządzenia wynosi 170 tys. zł. To kolejne urządzenie, które ufundowała Fundacja.

 • Osoby bez krtani znowu mają głos

  Dla nich mowa jest złotem. Milczenie to zaś wyjątkowo wysoka cena, jaką w nierównej walce ze złośliwym nowotworem musieli zapłacić za życie. By wspólnie cieszyć się każdym odzyskanym słowem, stworzyli Krakowskie Stowarzyszenie Laryngektomowanych. O jego członkach - reportaże w "Dzienniku Polskim" i "Tygodniku Powszechnym".

 • Wirusy podróżują samolotami

  Mimo wielu metod leczenia lekarze wciąż nie panują nad wirusowym zapaleniem wątroby. Dlaczego? - opowiada w specjalnym dodatku "Choroby zakażne" dr Barbara Postawa--Kłosińska, ordynator Oddziału Obserwacyjno- Zakażnego w naszym Szpitalu. Szczegóły w załączniku.

 • Dr Lidia Stopyra mówi "nie" ospa party

  Dlaczego nie wolno lekceważyć ospy, po co szczepić dzieci i czy warto szykować się na ospa party - o tym i nie tylko opowiada dr Lidia Stopyra, specjalista pediatrii i chorób zakażnych w naszym Szpitalu, w wywiadzie dla Gazety Krakowskiej

 • Lekarze, którzy mają iskrę Bożą

  W jubileuszowym dodatku "Dziennika Polskiego" ukazał sie tekst o lekarzach niezwykłych, którzy przekraczają granice. Nie udają cudotwórców, ale czasem udaje im się przechytrzyć śmierć i chorobę. W gronie wyróżnionych znalazł się dr Piotr Morawski, otolaryngolog z naszego Szpitala.

   

   

 • Rodzić po angielsku/ To give birth in English

  Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie otwiera szkołę rodzenia dla obcokrajowców. Jest to pierwsza szkoła w Małopolsce, w której zajęcia będą się odbywać w języku angielskim. Początek kursu: 21 października o godz. 17.30. Zapisy telefoniczne u położnej koordynującej Szkołę Rodzenia Justyny Koper pod numerem telefonu 721 164 37 od poniedziałku do piątku po godz. 16.

   

  Welcome to Antenatal Classes in English. Żeromski Municipal Hospital is a first onewhich offers for English-speaking parents in Cracow. We start on 21st of October at 5.30p.m. Duration: six weeks. We meet every Tuesday from 5.30 p.m. to 7.30 p.m. It lasts 2 hours. Call us to get more information: 721 164 377

 • Podziękowanie dla Personelu Oddziału Chorób Wewnętrznych I

 • Grypa AH1N1: czy się bać?

  Według Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego tylko w pierwszym tygodniu lutego w Polsce odnotowano ponad 150 tysięcy przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowania na grypę. A szczyt zachorowań dopiero przed nami! Eksperci przewidują, że dojdzie do niego na przełomie lutego i marca.

  O zgrożeniach związanych z wirusem AH1N1,objawach i przebiegu choroby opowiada w rozmowie w  "Gazecie Krakowskiej" oraz na antenie radia RMf FM -  dr Barbara Postawa-Kłosińska, ordynator Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego.

 • Pączki dla Pacjentów

  Niby mały gest: poczęstować w Tłusty Czwartek pacjentów pączkami. Ale ten mały gest sprawił wiele radości chorym przebywającym w Szpitalu, zwłaszcza tym starszym i samotnym.

  Dziękujemy Państwu Pieprzyca i Rachwał, właścicielom piekarni w Krakowie i Niepołomicach za te miłe chwile i małe, ale zarazem wielkie gesty. I oczywiście, szczególne podziękowania za pyszne pączki, które dostaliśmy bezpłatnie..

    

CMS by Quick.Cms