Wprowadzamy DIETĘ MAMY

„Żeromski”  startuje do pilotażowego programu, wprowadzonego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2019 roku – „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy” (Dz. U. z 2019 roku, poz. 1537).
Celem głównym pilotażu jest wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym hospitalizowanym w oddziałach szpitalnych.

Pacjentki uczestniczące w programie Dieta Mamy zapraszamy do zgłaszania opinii dotyczących serwowanych posiłków na adres dietetyk@zeromski-szpital.pll lub bezpośrednio do położnych w oddziale. Dodatkowo zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety satysfakcji z pobytu w naszym Oddziale.

Sposób realizacji założonych celów odbywa się głównie poprzez zapewnienie Pacjentkom:

  • 5 posiłków dziennie o odpowiedniej kaloryczności, dostosowanej do danego trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią,
  • konsultacji dietetycznych,
  • poradnictwa i edukacji dotyczącej prawidłowego żywienia.
  • Od Pacjentki, która chciałaby przystąpić do Programu, wymagane jest podpisanie oświadczenia wraz ze zgodą na udział w programie pilotażowym „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy” – jest to warunek przystąpienia do programu. Oświadczenie wręczamy przy przyjęciu do Szpitala.
  • W programie uczestniczyć mogą tylko Pacjentki, które otrzymują posiłki z diety dla osób zdrowych, czyli podstawowej i wegetariańskiej.
  • Pacjentka nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacją programu.

DIETETYK
Podczas hospitalizacji w naszym Szpitalu Pacjentki w ramach programu mogą skonsultować się z dietetykiem – mgr Agatą Hajdukiewicz.
Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej należy zgłosić położnej w oddziale.
Spotkania z dietetykiem odbywają się we wtorki i czwartki w godz. 12 – 14.

Informujemy również, że Pacjentki w ramach Programu mogą skorzystać prze dwa miesiące po wypisie z porady on – line. Należy jedynie zgłosić prośbę o konsultację pisząc na adres: dietetyk@zeromski-szpital.pl

Konsultacje z dietetykiem mogą również odbywać się drogą elektroniczną
Odpowiedź dietetyka zostanie przesłana drogą elektroniczną na adres wskazany w formularzu.
Pacjentka ma możliwość konsultacji z dietetykiem przez okres dwóch miesięcy od dnia wypisu ze Szpitala.
Warunkiem skorzystania z konsultacji dietetyka on-line jest wypełnienie podczas hospitalizacji oświadczenia, w którym pacjentka wyraża zgodę na udział w programie pilotażowym.
JADŁOSPIS

Jadłospis Żeromski 20.05 – 31.05.20r. dieta mamy

Szczegóły w zakładce: https://zeromski-szpital.pl/poradnik-dla-mlodej-mamy/