Św. Mikołaj przekazał prezenty dzieciom

W tym roku z powodu pandemii SARS-CoV-2 nie odbędzie się planowany 6 grudnia przejazd specjalnym tramwajem 145 Mikołajów (tyle lat w tym roku świętuje krakowska komunikacja miejska) do szpitala im. S. Żeromskiego w Nowej Hucie. Nie oznacza to jednak, że chore dzieci, które tego dnia będą przebywać w tym szpitalu nie otrzymają prezentów. W tym roku 6 grudnia wyjątkowo upominki zawiózł im tylko jeden Mikołaj, który do szpitala przyjechał elektrycznym radiowozem. Mikołaj niestety nie  mógł się spotkać z dziećmi, aby osobiście przekazać im prezenty, wśród których będą nie tylko słodycze, ale także modele tramwaju do samodzielnego składania, gry memo z zabytkami Krakowa oraz kartki z życzeniami od Prezydenta Miasta Krakowa. Wszystkie upominki przekazano dzieciom przez pracownika szpitala im. S. Żeromskiego zgodnie z obowiązującymi w szpitalu zasadami bezpieczeństwa.

Podobnie jak w poprzednich latach przejazd z upominkami do szpitala im. S. Żeromskiego został przygotowany wspólnie przez MPK SA w Krakowie, Urząd Miasta Krakowa, firmę Artim oraz Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.