JASKRA: brak miejsc

“Żeromski” bierze udział w akcji “Polscy okuliści kontra jaskra”. Niestety już BRAK MIEJSC na bezpłatne konsultacje. Przepraszamy za utrudnienia.

Postaramy się zorganizować kolejne bezpłatne akcje. Śledźcie nasze aktualności.

CZY WIESZ, ŻE
problem jaskry w Polsce może dotyczyć nawet MILIONA OSÓB, przy czym tylko połowa została zdiagnozowana. W 90 proc. przypadków choroba przebiega bez widocznych dolegliwości i zachorować może każdy bez względu na wiek i płeć, a tylko wczesna diagnoza jaskry może pomóc ocalić wzrok. Dlatego tak ważne są regularne badania.

PAMIĘTAJ, ŻE
Każdy powinien przynajmniej raz w roku przejść pełne badanie okulistyczne, a osoby z grupy ryzyka nawet co 6 miesięcy.👀

GRUPA RYZYKA👆
Do podstawowych czynników ryzyka zachorowania na jaskrę zalicza się między innymi: wiek powyżej 40. roku życia, choroby kardiologiczne, obecność jaskry w rodzinie, zaburzenia krążenia obwodowego, życie w ciągłym stresie i bóle głowy. Niezależnie od głównych czynników profilaktyczne badanie w kierunku jaskry zalecane jest każdej osobie, która od roku nie była u okulisty. Wykrycie choroby we wczesnych stadiach zaawansowania jest bardzo ważne, ponieważ rozpoczęcie leczenia w odpowiednim czasie pozwala uniknąć całkowitej utraty widzenia.