Okuliści dzielą się wiedzą na całym świecie

Miło nam, że nasi okuliści są prelegentami na wszystkich ważnych konferencjach okulistycznych w Polsce i Europie. W tym roku mają solidny dorobek, o którym chętnie opowiemy.

Na początek – Forum Okulistyki Dziecięcej w Warszawie –
dr n.med. Małgorzata Woś, ordynator Oddziału Okulistycznego wystąpiła z prezentacją „Razem znaczy lepiej?-współpraca okulisty i laryngologa w diagnostyce i leczeniu dróg łzowych”. Podczas wykładu pokazała  doświadczenia leczenia dróg łzowych w naszym szpitalu  oraz zaprezentowała dwa plakaty naukowe:

” Malformacja limfatyczna jako niespodziewana przyczyna nagłego i narastającego obrzęku powieki górnej” oraz

”  Idiopatyczne zapalenie mięśnia prostego górnego u 7-letniego dziecka”.

Duma? Wielka, zwłaszcza że nasz Oddział Okulistyczny jest jedyny w regionie, który kompleksowo opiekuje się dziećmi i jedyny, który leczy drogi łzowe u małych i dorosłych pacjentów.