Szczepimy przeciw COVID-19 dzieci od 6 miesiąca życia

Od 12 grudnia 2022 r. szczepionkę przeciw COVID-19 mogą otrzymać dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. W nocy z 11 na 12 grudnia w całym kraju wystawiono blisko 2 mln e-skierowań,w tym dwa do naszego Szpitala.

W najbliższy czwartek zaszczepimy przeciw COVID-19 pierwszych naszych najmłodszych pacjentów. Zainteresowani szczepieniem dla najmłodszej grupy wiekowej mogą się zgłaszać w każdy czwartek w godz. 9-10 w budynku H.

Zarejestrować się na szczepienie można dzwoniąc na numer telefonu  nr tel 12 622 95 02 ( rejestracja czynna od 8.00 do 14.00), wysyłając zgłoszenie na e-mail szczepieniacovid@zeromski-szpital.pl, lub osobiście w budynku C w Centralnej Rejestracja w godz.8-14.

Szczepienie podstawowe składa się z trzech dawek szczepionki – dwóch podawanych w odstępie trzech tygodni i trzeciej dawki po ośmiu tygodniach od przyjęcia drugiej dawki.

Zastrzyki dla dzieci będą wykonywane szczepionką Comirnaty, którą należy podawać domięśniowo. Miejsce podania zależy od wieku dziecka i masy mięśni.