Teatry nam szyją kombinezony

2,5 tys. kombinezonów i fartuchów ochronnych z tkaniny hydrofobowej powstaje w pracowniach krawieckich Teatru Bagatela. Trafią one do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Do akcji włączył się także teatr im. Słowackiego.

“Nasi nieocenieni krawcowe i krawcy zszywają elementy wykrojone laserowo z ponad 3 tys. metrów bieżących tkaniny hydrofobowej, której ochronną przydatność zaakceptował szpital” – mówi Alina Kamińska, inicjatorką akcji, prezeska zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala Żeromskiego.

W przedsięwzięcie zaangażował się także krakowski Teatr im. Juliusza Słowackiego – tam krawcowe najpierw szyły maseczki, teraz będą szyć również kombinezony i fartuchy.

“To, z czego jesteśmy najbardziej dumni to reakcja i postawa naszej ekipy. Szczególnie chciałem zwrócić uwagę na nasze dwie fantastyczne pracownie krawieckie – damską i męską (…), oraz kierowników technicznych, którzy od razu zareagowali na sytuację pandemii” – mówił dyrektor sceny Krzysztof Głuchowski. “Jestem dumny, że mam ekipę, która potrafi w ten sposób, niesamowicie zareagować – i trwać” – dodał.

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie
Font Resize
Wysoki kontrast