Nowy sprzęt dla wcześniaków

Oddział Noworodków szpitala „Żeromskiego” wzbogacił się o specjalistyczny sprzęt dla wcześniaków. To pulsoksymetr, który pozwala na ciągły monitoring pracy serca i poziomu tlenu we krwi.
Dzieci urodzone przedwcześnie wymagają wzmożonego nadzoru ze względu na zaburzenia oddychania, zaburzenia utrzymania temperatury ciała, zaburzenia poziomu glukozy, dzieci mogą mieć nasiloną żółtaczkę, częściej chorują, częściej mają infekcje, wymagają monitorowania już od urodzenia. Polega to nie tylko na obserwacji tego, jak oddycha dziecko, ale również na wzmożonej pracy pielęgniarek i przede wszystkim odpowiedniego sprzętu. Jednym z najdroższych urządzeń jest pulsoksymetr, monitorujący czynności serca i poziom tlenu we krwi – mówi Teresa Bujny, ordynator Oddziału Noworodków.
Dobro było, jest i będzie‼
Finał akcji #fioletowelove i wielki sukces. Dzisiaj baza sprzętowa naszego Oddziału Noworodków wzbogacona została o dwa pulsoksymetry: stacjonarny i mobilny oraz zestaw profesjonalnych stetoskopów.
17 listopada ub.r. Tomasz Daros, radny miasta Krakowa we współpracy z Aliną Kamińską, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala im. S.Żeromskiego, zainicjował akcję #fioletowelove oraz zbiórkę na sprzęt dla wcześniaków.
Dzięki pomocy wielu osób i instytucji nasz personel będzie lepiej i bezpieczniej opiekował się dziećmi przedwcześnie urodzonymi.
Bo mamy supernowoczesny sprzęt.
Dziękujemy pomysłodawcom i wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.