„Żeromski” w MSIM. Rewolucja w e-zdrowiu

MSIM to rewolucja w zakresie e-zdrowia w Małopolsce. Jeszcze do niedawna w małopolskiej ochronie zdrowia praktycznie nie funkcjonowały zintegrowane rozwiązania informatyczne dla pacjentów i personelu medycznego. MSIM, program fdiinansowwywany z funduszy UE, ma to zmienić. Platforma ma umożliwić przetwarzanie i przesyłanie danych medycznych pomiędzy podmiotami zdrowia w regionie, a także dostęp pacjentów do danych medycznych czy e-rejestrację. Projekt jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dzięki MSIM lekarze  mają możliwość wglądu w aktualną dokumentację medyczną pacjentów powstałą w innych placówkach medycznych a pacjenci uzyskali dostęp do własnej dokumentacji medycznej. Platforma MSIM została połączona z ogólnokrajową platformą P1 tj. systemem e-zdrowia, który tworzą cyfrowe usługi (e-recepta, e-skierowanie, EDM, ZM), aplikacje (Internetowe Konto Pacjenta, mojeIKP, gabinet.gov.pl) oraz rozwiązania usprawniające procesy planowania i realizacji świadczeń ochrony zdrowia.