Szpital ma swojego “Wyspiańskiego”

Przez ponad miesiąc Fundacja „Obraz w pigułce” sprawdzała, jak to jest być jak Wyspiański. W edycję upamiętniającą 150. urodziny artysty zaangażowały się dzieci i dorośli z różnych środowisk. Nie zabrakło także znanych twarzy i obcokrajowców. Było bardzo inspirująco! 23 października zapraszamy uroczysty wernisaż na zakończenie edycji w naszym Szpitalu.

Okazało się, że Wyspiańskim chciał być praktycznie każdy! W wyniku działań wolontariuszy i Fundacji powstały aż 3 wielkie, kolorowe obrazy inspirowane twórczością artysty. Wielkoformatowe płótna zostaną uroczyście odsłonięte podczas wernisażu w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego – 23.10 o godz. 11. Na wernisaż może przyjść KAŻDY!  Przeżycie będzie niecodzienne.

Wszystko zaczęło się od tego, że mali pacjenci ze szpitala S. Żeromskiego stworzyli plastelinowe makiety na temat polskiego artysty. Później dołączyły do nich przedszkolaki i uczniowie z zaprzyjaźnionych krakowskich placówek. Pomagały także dzieci podczas licznych eventów, które odbywały się przy okazji edycji.

Pędzle w dłoń

Na podstawie prac dzieci – wolontariusze malowali obrazy dla Szpitala. Chętnych nie brakowało! Fundacja odwiedziła podróżnika Aleksandra Dobę, który z dużym zaangażowaniem stworzył inspirowany edycją osobny obraz.

Na koniec pracownicy Fundacji scalili wszystkie dzieła w 3 obrazy, które będzie można zobaczyć podczas wernisażu. Obrazy pokazują, że poprzez wspólne działanie możemy realnie zmienić świat wokół siebie. Dać trochę koloru i radość chorym dzieciom z krakowskiego szpitala i w przyjemny sposób zaangażować się społecznie.

Projekt „Być jak Wyspiański” jest współfinansowany przez Miasto Kraków.

Partnerzy edycji:

Muzeum Narodowe w Krakowie i Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ

Font Resize
Wysoki kontrast